O mnie

Home » O mnie

Tomasz Kominek

Radny osiedla Radziwie

Poznajmy się bliżej!

Zawodowo
Społecznie
Rodzinnie
Zawodowo

Z wykształcenia jestem magistrem zarządzania przedsiębiorstwem Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyłem również studia podyplomowe z zakresu prawa pracy i spraw kadrowych w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi. Dokształcam się cały czas, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, w tym np. „Modelowanie i projektowanie procesów biznesowych”, „Społeczeństwo informacyjne”, „Radzenie sobie w firmie ze stresem i konfliktem” czy „Negocjacje i finalizacja umów”. Plan na najbliższy okres to ukończenie studiów podyplomowych, związanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych.
Obecnie pracuję w Starostwie Powiatowym w Płocku na stanowisku zastępcy dyrektora w wydziale organizacji i nadzoru, wcześniej pracowałem jako inspektor ds. kontroli w referacie uprawnień. Doświadczenie, które nabyłem przez te kilka lat, daje mi wiedzę o funkcjonowaniu samorządu, pomaga też w pracy społecznika. Dzięki wcześniejszej ścieżce zawodowej – w dziale kontaktów z klientami PZU – nauczyłem się rozmawiać z ludźmi w każdej sytuacji emocjonalnej. Brałem udział w wielu warsztatach i szkoleniach, które przygotowały mnie do pracy z ludźmi i dla ludzi.

Społecznie

Już drugą kadencję jestem radnym osiedla Radziwie, aktualnie realizując się jako Przewodniczący Zarządu. To jednak nie jedyna moja funkcja. Jestem również społecznym asystentem posła na Sejm, przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, a także członkiem Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej Juventa Mazowsze, w którym m.in.  cyklicznie organizowałem turniej piłki nożnej o Puchar Zachodniego Mazowsza dla kilku powiatów mazowieckich. Współpracuję również z Akcją Katolicką na osiedlu Radziwie. Angażuję się w różnego rodzaju projekty, dotyczące osiedla, na którym mam przyjemność mieszkać – uczestniczyłem w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego, współorganizowałem pikniki z okazji Dnia Matki czy Dnia Dziecka, wspomagam szkoły i przedszkole w pozyskiwaniu nagród na ich święta.

Rodzinnie

Od urodzenia  mieszkam na osiedlu Radziwie, rodzinnie i sercem jestem związany z lewobrzeżną częścią Płocka. Mój zapał do pracy społecznej zaszczepił we mnie tata – wieloletni związkowiec i przewodniczący związków zawodowych policji. Mama pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Kiedyś moją pasją była jazda na motocyklu, ale od kiedy w 2010 roku zostałem mężem Joanny, a potem ojcem małej Patrycji, swoje zainteresowania przeniosłem na pracę na rzecz naszego osiedla. Z żoną znamy się jeszcze ze szkoły, razem studiowaliśmy i razem idziemy przez życie.