Ścieżka zdrowia powstanie na Radziwiu

admin

Rada Mieszkańców Osiedla Radziwie pod koniec czerwca pozytywnie zaopiniowała powstanie skweru zieleni przy ul. Popłacińskiej 42. Oznacza to, że zapomniane zazwyczaj osiedle będzie piękniało w oczach.

Koncepcja skweru zieleni powstała w odpowiedzi na pomysł zagospodarowania po 500 tysięcy złotych przez każdą z rad osiedla. Jednym z inicjatorów przeznaczenia tej kwoty na skwer zieleni był Tomasz Kominek z Rady Osiedla Radziwie, który aktywnie włączył się w realizację miejsca wypoczynku dla mieszkańców.

Projekt wygląda bardzo atrakcyjnie, kiedy powstanie skwer na Radziwiu? – Realizacja tego zielonego miejsca ma nastąpić jeszcze w tym roku – mówi nam radny. – Ogromnym jego atutem będzie ścieżka zdrowia, która uatrakcyjni uczęszczaną trasę nad Wisłę. To już drugie takie miejsce w Radziwiu, które dzięki naszym działaniom będzie wszystkim służyło – tłumaczy.

Jak przyznaje radny osiedla Radziwie, do realizacji pomysłu potrzebne były „ciężkie negocjacje”, ale w końcu udało się przekonać prezydenta. – Jako przewodniczący zarządu osiedla Radziwie, wykonałem wstępną koncepcję projektu, którą złożyłem w ratuszu – wspomina Tomasz Kominek. – Wskazałem działkę gminną przy ulicy Popłacińskiej 42, która idealnie nadawała się do tego typu miejsca – wyjaśnia. To właśnie tam pojawia się duża ilość spacerowiczów, zarówno z Radziwia, jak i całego Płocka – można podziwiać w tego miejsca panoramę miasta. – Obecnie jest to bardzo zaniedbane miejsce, a realizacja skweru na pewno poprawi także wizerunek miasta w oczach turystów, jadących od strony Włocławka – mówi radny.

skwer2_male

Co dokładnie znajdzie się na Popłacińskiej? – Będziemy mieli wykorzystane kilkaset metrów kwadratowych zieleni, ławki, piękne krzewy, kolorowe kwiaty oraz drzewa: jabłonie ozdobne, brzozy, dęby, sosny, czy klony. Wykorzystane zostaną również już istniejące sosny, brzozy i topole – wyliczaTomasz Kominek. – Powstanie też miejsce na ognisko i alejki do nordic walking, a także ścieżka zdrowia. Alejki będą oczywiście odpowiednio oświetlone – wyjaśnia. Niewątpliwą zaletą takiego zielonego miejsca, które według planów ma powstać do końca października, będzie zminimalizowanie uciążliwego zapachu z oczyszczalni.

„do realizacji pomysłu potrzebne były „ciężkie negocjacje”, ale w końcu udało się przekonać prezydenta. – Jako przewodniczący zarządu osiedla Radziwie, wykonałem wstępną koncepcję projektu, którą złożyłem w ratuszu” –  Tomasz Kominek.

Ale to nie koniec planów na Radziwiu. – Dodatkowo, w pobliżu tego miejsca będziemy proponować – zamiast budowy  bloku socjalnego – połączenie domu dziennego pobytu seniora oraz domu kultury dla młodzieży – zdradza radny. – Będziemy o to wnioskować już wkrótce – zapowiada.

Przypomnijmy, że w tym roku ma również rozpocząć się długo oczekiwana modernizacja stadionu Stoczniowca na osiedlu Radziwie.